1x06 Sense and sensitivity

5. července 2008 v 22:45 | Buffyk |  (Ats) Season 1 - Popisy epizod
O epizodě:
český název: Vnímavost a přecitlivělost
číslo epizody: 6
v hlavních rolích:
David Boreanaz (Angel)
Charisma Carpenter (Cordelie)
Glenn Quinn (Doyle)
dále hrají:
John Capodice (malý Tony)
John Mahon (Trevor Lockley)
Ron Marasco (Allen Lloyd)
Elizabeth Rohm (Kate Lockley)

Kate zatkne kriminálníka a pokouší se z něj dostat, kde je Malý Tony, mafián hledaný za vraždu. Použije i nátlaku, ale Spivey nechce promluvit. V kanále Angel zabije ještěřího démona a odchází. Požádá Cordelii a Doyla, aby zůstali a postarali se o démonovo tělo, což znamená, aby ho rozřezali na kousky a ty jednotlivě pohřbili. Angel se bojí, aby démon znovu neožil. Cordelie je dotčena Angelovým přístupem, podle ní by měl být Angel ohleduplnější k pocitům jiných lidí a také se pozastavuje nad tím, že neřekl "prosím" ani "děkuji".
Když udělají o co je Angel požádal, vrátí se do kanceláře. Cordelie se hned pustí do Angela. Vyčítá mu, že není dost citlivý. Angel se hájí tím, že je sice trochu odtažitý, ale to neznamená, že by nebyl citlivý. Dorazí Kate a požádá Angela, aby pro ni našel Tonyho. Angel souhlasí. Otec Kate, také policista, ji navštíví na stanici. Jsou z toho oba velice nervózní, mají problém se vzájemnou komunikací. Otec Kate odchází do důchodu a Kate mu řekne, že byla požádána, aby na jeho rozlučkovém večírku pronesla pár slov. Angel objevil Tonyho a tak hned volá Kate. Ta mu řekne ať nic nedělá, že už je na cestě. Jenže Tony se chystá utéct, a tak musí Angel zakročit, i když ho Kate výslovně požádala, ať sám nic nepodniká. Angel úspěšně zasáhne, ale brzy dorazí Kate a Tonyho zatkne. Než Kate odjede, ještě Angelovi vyčte, že se do toho pletl.
Tonyho právníci jsou z Wolfram & Hart. Tonyho zastupuje Lee Mercer, takže mu Tony z vazby zavolá a Lee okamžitě přijede na stanici. Lee se to celé snaží svést na policejní brutalitu. Kate je rozhořčená tím, jak si vymýšlí. Mezitím si v kanceláři Cordelie povídá s Angelem. Angel přizná, že nemá z Tonyho dobrý pocit. Říká, že to určitě neskončí jeho zatčením, jistě má něco v plánu. Cordelie se na něho oboří, že si ani nevšiml jejích nových oranžových sandálů. Angel se brání tím, že takových věcí si muži nevšímají, ani to nedořekne a ve dveřích se objeví Doyle. První co řekne je "Skvělý boty. Jsou nový?". Cordelie Angela šťouchne do ramene a odchází. Doyle řekne Angelovi, že se od Červeného Johnnyho dozvěděl, že Tony něco chystá. Kate si zajde na pivo do baru a tam se od svého kolegy dozví, že všichni strážníci z okrsku musí dobrovolně absolvovat povinný kurz "citlivosti". Je to prý kvůli tomu co Kate udělala Tonymu, ale Kate se brání, že to není pravda. Instruktor je přesně takový, jak se dalo předpokládat. Přinese každému "dorozumívací hůl" v podobě kyje a snaží se strážníky přimět, aby mluvili o svých pocitech.
Angel jde s Doylem k Červenému Johnnymu a dozví se od něj, že se Tony chystá ublížit Kate. Angel tedy zajde za Kate, aby ji varoval. Kate ho pozve na večírek svého otce a začne se mu omlouvat za minulou noc, když na něj byla protivná a taky začne blábolit něco o tom, že Tony musí cítit strašnou bolest. Angel vidí, že s Kate není něco v pořádku. "Instruktor citlivosti" mluví s právníky - je to agent pracující pro Wolfram & Hart a právě vymýšlí plán, jak pomoct Tonymu z vězení. Na večírku Kate pronese velice emocionální řeč o svých problémech s otcem. Její otec se začne nahlas divit, co jí na těch kurzech provedli. Najednou si všimne, že všichni ostatní policisté začali diskutovat o jejím projevu a používají odborné psychologické termíny. Všichni jsou "nakažení přecitlivělostí". Angel popadne Kate a odvede ji k sobě. Zavolá Cordelii a Doylovi, aby ji pohlídali. Zjistí všechno o kurzu i o jeho instruktorovi a jde rovnou k němu domů. Tam se instruktor přizná, že jeho sílu mu dává uctívání démonů. Mezitím Kate uteče, aby si mohla promluvit se svým otcem.
Na stanici zavládne chaos. Žádný z policistů není schopný dělat svou práci. Jeden z nich pustí všechny vězně, včetně Tonyho, na svobodu. Angel přijede před stanici, kam Doyle a Cordelie sledovali Kate. Ale je taky "přecitlivělý" a tak začne Cordelii i Doyla objímat. Řekne jim, že za všechno může "dorozumívací hůl", ale že kouzlo zase brzy pomine. Kate stále nechává vzkazy na záznamníku svého otce. Jeden policista zavře Angelovi, Cordy a Doylovi stanici přímo před nosem - policisté už nepracují. Tak se musí dostat dovnitř jinudy. Angel jim ve své "citlivé" podobě moc prospěšný není, takže si musí Cordelie s Doylem poradit bez něj a rozbít okno. Vtrhnou do místnosti, kde se právě Tony chystá zastřelit Kate. Angel ho zastaví, i když on a všichni strážníci nepřestávají se svými citovými výlevy.
Další den Wolfram & Hart propustí Tonyho jako klienta. Nechtějí si pošpinit své "dobré" jméno. Teď se zajímají o "spolupráci" s Angelem. Kate popisuje Angelovi svou teorii o tom, že museli být všichni pod vlivem nějaké drogy, kterou musel dát někdo do pití. Zastaví se za ní její otec, ale už Kate není schopná si s ním popovídat.
Text pochází ze stránky buffy-angel.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.